Jump to content

reklamlar kapatılmıştrıDescription

iPhone 4S kullanıcısıyım ve Jailbreak yapma kararı verdim. Fakat telefon şuan İOS 6.1.3'e güncel durumda. Bende 6.1.2 IPSW'sini indirdim, iTunes'dan Restore ederken "Yazılım seçilip çıkarılıyor" yazısından sonra " 'xxx' adlı iPhone'a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (3194)." diye hata veriyor.

Hata 3194, Hata 17 veya "Bu aygıt istenen geliştirme için uygun değil" mesajı

iTunes güncelleme sürücüsüyle iletişim kuramazsa şu mesajlardan birini görebilirsiniz.

 • Hata 17
 • Hata 1639
 • Hata 3000-3020
 • Hata 3194
 • Hata 3100-3999
 • Bu aygıt istenen geliştirme için uygun değil

Bu mesajlardan birini görürseniz ve iOS aygıtınızı güncelleme veya geri yükleme ile ilgili yardıma ihtiyaç duyarsanız iTunes'un en son sürümünü yükleyin ve güncelleme veya geri yükleme işlemini yeniden deneyin. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa şu adımları uygulayın.

hosts dosyanızı kontrol edin

iTunes'u en son sürümüne güncelledikten sonra, hosts dosyasını kontrol ederek bilgisayarınızın güncelleme sunucusuyla iletişim kurabildiğinden emin olun.

Bir Windows bilgisayarı kullanıyorsanız bu Microsoft destek makalesindeki adımları izleyin ve hosts dosyasını sıfırlamanın hosts dosyası yeniden yönlendirmelerine dayalı yazılım servislerini etkileyeceğine dikkat edin. Bir iş bilgisayarında Windows kullanıyorsanız, hosts dosyasını sıfırladıktan sonra uygulamaların doğru çalışacağından emin olmak için BT bölümüne danışın.

hosts_file.png

Mac kullanıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Finder'da Uygulamalar > İzlenceler'i seçin.
 2. Terminal'i açın.
 3. Şu komutu girin ve Return tuşuna basın:
  sudo nano /private/etc/hosts
 4. Bilgisayarınıza giriş yapmak için kullandığınız parolayı girin ve Return tuşuna basın. Parolayı girdiğinizde Terminal penceresinde metin görünmeyecektir. Boş olmayan bir yönetici parolası kullandığınızdan emin olun.
 5. Terminal'de hosts dosyası görüntülenir.
 6. Ok tuşlarını kullanarak ilerleyip “gs.apple.com” girişini bulun.
 7. gs.apple.com girişinin başına # simgesi ile bir boşluk karakteri ("# ") ekleyin.
 8. Dosyayı kaydetmek için Control-O tuşlarına basın.
 9. Dosya adı istendiğinde Enter tuşuna basın ve düzenleyiciden çıkmak için Control-X tuşlarına basın.
 10. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 11. iOS aygıtınızı tekrar güncellemeyi veya geri yüklemeyi deneyin.

 

TCP/IP filtreleme, güvenlik duvarı veya güvenlik yazılımı sorunlarını giderin

Bilgisayarınızda TCP/IP filtreleme, güvenlik duvarı veya güvenlik yazılımı yüklüyse bu adımları izleyin.

 1. Güvenlik yazılımlarınızı yapılandırmak veya geçici olarak kaldırmak için bu adımları uygulayın.
 2. Internet yönelticinizi atlayın. Bazı yönelticiler iTunes'un güncelleme sunucusuna erişmesini engelleyebilir. Apple tarafından üretilmemiş bir yöneltici kullanıyorsanız bu adımları izleyin.
  • Kablolu veya kablosuz yönelticinizin bağlantısını kesin.
  • Modeminize doğrudan bağlanmak üzere bir Ethernet kablosu kullanın.
  • Bilgisayarınızı ve modemi başlatın. Modeminizi kullanma yönergeleri için Internet servis sağlayıcınıza başvurun.
  • www.apple.com/tr adresini ziyaret ederek Internet'e bağlı olduğunuzdan emin olun. Yardım için bu adımlara bakın veya Internet servis sağlayıcınıza başvurun.
  • Internet bağlantınız çalışıyorsa, iOS aygıtınızı tekrar güncellemeyi veya geri yüklemeyi deneyin.

Başka bir bilgisayarı güncelleyin veya geri yükleyin

Farklı bir İnternet bağlantısı olan bir başka bilgisayarda geri yüklemeyi veya güncellemeyi deneyin. Bu işlem, bilgisayarınızda iTunes'un güncelleme sunucusuyla iletişim kurmasını engelleyen başka sorunlar olmadığından emin olmanızı sağlar.

1639, 3000-3020 ve 3100-3999 (3194 hariç) hataları bazen ağ ayarlarınızdan kaynaklanır. Bilgisayarınız yönetilen bir ağ kullanıyorsa ağ yöneticinize danışın. Proxy'ler, güvenlik duvarları ve diğer ağ güvenliği önlemleri bu hatalara neden olabilir. Gerekirse aygıtı geri yüklemek için başka bir ağ bağlantısı bulun. Örneğin, iş yerinde geri yükleme yapıyorsanız evde veya bir arkadaşınızın bilgisayarında ve ağında geri yükleme yapmayı deneyin.


 Report this tutorial


CixSite Ekibi olarak kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor, kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor.Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yükümlülüğü yoktur. İçerikler özgün olarak herkes tarafından oluşturabilir, site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. 

Teknik ve Destek Bölümü

Destek Oluştur

×

Important Information

Terms of Use